גרביונים וטייצים - עצות שימושיות

טיפול בגרביונים

גרביונים הם פריט לבוש עדין. חשוב לזכור זאת כשאת בוחרת אותם בעת הקנייה, באופן שבו את לובשת אותם ובדרך הטיפול והשטיפה שלהם. לכן, ריכזנו עבורך מספר עצות שימושיות אשר ישמרו על הגרביונים שלך ויאריכו את חייהם.

בחירת המידה הנכונה

על גבי כל אריזת גרביונים ישנה טבלת מידות, המציינת את המידה הנכונה, על פי גובה ומשקל. מומלץ להתייחס לטבלה זו לפני הקנייה, כדי לוודא שבחרת לעצמך את המידה המתאימה ביותר עבורך, בהתאם למידות גופך. במידה ונתוני גופך נעים בין שתי מידות, עדיף לבחור במידה הגדולה יותר.

מתיחת הגרביונים לפני לבוש

לפני הלבישה, כדאי למתוח את הגרביונים בעדינות. מתיחה זו גם מאריכה את חיי החוטים. אחזי ביד אחת בקצה הגרביון - באזור קצות האצבעות, וביד השניה אחזי בקצה העליון - באזור המותן. פעולה זו מאפשרת לחוטים להפוך לגמישים יותר ומוכנים למתיחה, כאשר תגרבי אותם על גופך. אני ממליצה לבצע מתיחה זו לפני הלבישה הראשונה ואחרי כל שטיפה של הגרביונים.

כיצד לגרוב נכון את הגרביונים?

לא גורבים גרביונים כמו שלובשים מכנסיים. גריבה נכונה של הגרביונים מתבצעת כך: פתחי את הגרביונים בקצה העליון שלהם. כעת איספי וכווצי רק רגל אחת של הגרביון בידייך, כך שהאגודל יהיה בתוך הגרביון ואילו שאר האצבעות יהיו בחלק החיצוני של הגרביון. המשיכי לכווץ עד לקצה הרגל ואז הכניסי כף רגל אחת לתוך הגרביון, תוך כדי כך שאת משחררת בין אצבעותייך את הגרביון לאט לאט על רגלך ומחליקה אותו בעדינות עד לקו הברכיים. עשי את אותה הפעולה ברגל השנייה, עד לקו הברכיים. ואז העלי בעדינות את הגרביונים, רגל אחר רגל, עד לקו המותן.

פיזור אחיד של הגרביונים

במידה ואת חשה שהגרביון לא מפוזר על רגליך באופן אחיד, הורידי אותו והתחילי מחדש את תהליך הגריבה. עשי זאת בעדינות ובסבלנות. משיכה של חוטי הגרביון עלולה לגרום לקריעתם. הדרך הנכונה לפזר את הגרביון באופן אחיד על הרגל היא מן הקצה התחתון כלפי מעלה.

גריבה עדינה של הגרביונים

גרבי רשת ותחרה דורשים טיפול עדין יותר מאשר גרביונים בעלי עובי דנייר גבוה יותר. לפני גריבת הגרביונים חשוב לוודא שציפורניך חלקות, ללא קצוות חדים, ושאת לא לובשת תכשיטים בעלי פינות מחודדות, שעלולים לקרוע את הגרביונים, או לגרום להם ל"רכבות". למרות שברוב הגרביונים יש חיזוק בד כפול באצבעות, יש נשים שמעדיפות ללבוש גרביים נוספות מעל או מתחת לגרביונים על מנת למנוע מגע ישיר עם הנעליים, או ציפורני הרגליים.

שטיפת הגרביונים

מומלץ לשטוף את הגרביונים בכביסה ידנית במים קרים, על מנת לנקות ולרענן את הגרביונים. במידה ובחרת לכבס את הגרביונים במכונת כביסה, יש לבחור בתוכנית כביסה עדינה, בחום 30 מעלות וסחיטה עדינה. מומלץ להניח את הגרביונים בתוך סלסלת כביסה מיוחדת, אשר תפריד את הגרביונים מפריטי לבוש אחרים, המכילים רוכסנים, קרסים ושאר פריטי מתכת ופלסטיק אשר עלולים לגרום לקרעים.

המנעי משימוש במרכך כביסה ומייבש כביסה

עדיף לא להשתמש במרכך כביסה בשטיפת הגרביונים, כיוון שהמרכך עלול לפגום בגמישות חומר האלסטן הקיים בגרביונים. הייבוש הטוב והנכון ביותר עבור הגרביונים הוא ייבוש טבעי באוויר הצח.